15 Mayıs iş yerleri tatil mi? Seçimden sonra iş yerleri tatil olacak mı? 15 Mayıs resmi tatil mi?

 15 Mayıs iş yerleri tatil mi? Seçimden sonra iş yerleri tatil olacak mı? 15 Mayıs resmi tatil mi?
Okunuyor 15 Mayıs iş yerleri tatil mi? Seçimden sonra iş yerleri tatil olacak mı? 15 Mayıs resmi tatil mi?

15 Mayıs iş yerleri tatil mi? sorusu son günlerin gündeminde yer alıyor. 14 Mayıs seçimlerine kısa bir süre kalmasıyla beraber Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin ertesi günü olan 15 Mayıs’ta okulların tatil olduğunu açıkladı. Açıklamanın ardından vatandaşlar arama motorlarında ise 15 Mayıs iş yerleri tatil mi? Seçimden sonra iş yerleri tatil olacak mı? 15 Mayıs resmi tatil mi? sorularına yanıt aranıyor.

15 MAYIS İŞ YERLERİ TATİL Mİ?

15 Mayıs günü resmi tatil sayılmıyor bu nedenle iş yerlerinde çalışma devam edecek. 15 Mayıs’ın tatil olmasıyla ilgili herhangi bir resmi açıklama gelmedi.

15 MAYIS ÜNİVERSİTELER TATİL Mİ?

YÖK tarafından 15 Mayıs günü üniversitelerin tatil olup olmadığı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin ertesi günü 15 Mayıs’ta, eğitim öğretime 1 gün ara verileceğini ve öğretmenlerin de idari izinli sayılacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklaması şöyle oldu:

“Okullarımızı ve öğretmenlerimizi bir sonraki öğretim gününe rahat ve sağlıklı bir şekilde hazırlayabilmek için seçimin ertesi günü eğitim öğretime bir gün ara vereceğiz. 16 Mayıs’ta eğitim öğretim başlayacak. Öğretmenlerimizi de idari izinli sayacağız.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın