“6’lı Masa ile ilgili ses kasedi var” diyen Soylu’ya canlı yayında açıkça soruldu: O kayıt nasıl elde edildi?

 “6’lı Masa ile ilgili ses kasedi var” diyen Soylu’ya canlı yayında açıkça soruldu: O kayıt nasıl elde edildi?
Okunuyor “6’lı Masa ile ilgili ses kasedi var” diyen Soylu’ya canlı yayında açıkça soruldu: O kayıt nasıl elde edildi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam HaberTürk canlı yayınında Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Seçim gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Bakan Soylu, 6’lı Masa ile ilgili çok konuşulacak bir iddia ortaya attı. Muhalefetin yabancı ülkelerle iş birliği içinde olduğunu ve seçimlere dışarıdan müdahale edildiğini öne süren Bakan Soylu, Avrupa Birliği Büyükelçisi’ni seçim politikalarıyla ilgili bilgilendirdiğini öne sürdü.

“SES KASEDİ VAR”

Soylu, “Ses kaseti var. Şu anda birçok beyanat veren bir ilgilinin gidip resmi bir yetkili, genel başkanın yetkilisi olarak gidip ilgili ülkenin büyük elçisi ile görüşmesi. Bundan 4 ay önce, Türkiye’ye gelen bir içişleri bakanına özel görüşmede, bunun nasıl olduğunu, kendi ülkesinin büyükelçisinin hangi haltları karıştırdığını söyledim.” dedi.

“SES KAYDI NASIL ELDE EDİLDİ?”

Bugün de bir canlı yayına katılan Soylu’ya; ”Dün katıldığınız bir yayında 6’lı masanın toplantısı sonrası CHP’li bir ismin bir AB büyükelçisine gittiğini iddia ettiniz. Hatta ‘Ses kaydı var.’ dediniz. Nasıl elde edildi o ses kaydı? Mahkeme kararı var mıydı?” sorusu yöneltildi.

“DEVLETLER KENDİLERİNİ AJANLIK FAALİYETLERİNE KARŞI KORUR”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın