“Ses kasedi var” diyen Bakan Soylu’dan çok konuşulacak sözler: 6’lı Masa yabancı ülkelerle birlikte hareket ediyor

 “Ses kasedi var” diyen Bakan Soylu’dan çok konuşulacak sözler: 6’lı Masa yabancı ülkelerle birlikte hareket ediyor
Okunuyor “Ses kasedi var” diyen Bakan Soylu’dan çok konuşulacak sözler: 6’lı Masa yabancı ülkelerle birlikte hareket ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk canlı yayınında Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Seçim gündemine dair değerlendirmelerde bulunan Bakan Soylu, 6’lı Masa ile ilgili çok konuşulacak bir iddia da bulundu. Muhalefetin yabancı ülkelerle iş birliği içinde olduğunu ve seçimlere dışarıdan müdahale edildiğini söyleyen Soylu, Avrupa Birliği Büyükelçisi’ni seçim politikalarıyla ilgili bilgilendirdiğini öne sürdü.

“SES KASEDİ VAR”

Soylu, “Ses kaseti var. İlgilinin şu anda birçok beyanat veren bir ilgilinin gidip, resmi bir yetkili, genel başkanın yetkilisi olarak gidip, ilgili ülkenin büyük elçisi ile görüşmesi. Bundan 4 ay önce, Türkiye’ye gelen bir İçişleri Bakanı’na özel görüşmede, bunun nasıl olduğunu, kendi ülkesinin büyükelçisinin hangi haltları karıştırdığını söyledim.” dedi.

“ABD DARBEYLE YAPAMADIĞINI SEÇİMLE YAPMAK İSTİYOR”

Soylu sözlerini şöyle sürdürdü: “Amerika’nın bu ülkede oluşturduğu sütunlar var. Siz onu siyaseten etkisiz hale getiriyorsunuz ama adam yok olmuyor. Siz zaafiyete düştüğünüzde düğmeye basıyor. Şimdi o 21 yılın intikamını bu seçimde almak istiyorlar. 15 Temmuz’da darbeyle yapamadığını seçimle. O darbeyi kurgulayan Amerika’nın kendisi. Oy verecek insanın ne hatası var. Bizim dışımızda oluşmuş, Türkiye’nin iktidarını ele geçirmeye çalışan kurgu var. FETÖ’nün patronu kim? ABD ise FETÖ bugün kime oy veriyor? PKK’nın patronu kim? PKK’nın patronu da Amerika.

“MACARİSTAN’DA DA YAPMIŞ”

Darbe yapamamış, bunu seçimle değiştirmeye çalışıyor. Bunu burada mı yapmış? Bunu Macaristan’da da yapmış. Urban, Soros’u Macaristan’dan kovdu. Urban’ın karşısına 3 aday çıkardılar. Çıkan adayla Urban karşı karşıya geldi. Macaristan İçişleri Bakanı yakın dostum. Benden 15 yaş büyük, iyi bir insan. Bana bizatihi Amerikan hazinesinden sivil toplum örgütlerine para gönderildi, dedi. Bana dikkat edin dedi. Amerika’nın Türkiye’deki seçim için fikir yürütmesi nasıl tarif edilir.

“ABD OYUN KURDUM DİYOR”

Amerika ben oyun kurdum diyor, kendisi deklare ediyor zaten. Bu oyuna gelmesin Türkiye diye bunları söylüyoruz. Türkiye Sivas’ta verdiği kararı devam ettirsin diyoruz. CHP 28 Şubat darbesini alkışladı. 1960 darbesinde Saraçhane’de davul çaldırdı CHP’liler. 80 darbesinde herkes sustu. 82 Anayasası’nda benim ailem ‘hayır’ oyu verdi. Kenan Evren ‘biz darbe olgunlaşsın diye bekledik’ dediler. İnsanların ölmesini ve Türkiye’nin karışmasını bekledik.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın